Ga naar de inhoud
Home » Zeldzame Chinese Postzegel

Zeldzame Chinese Postzegel

Een van de meest zeldzame Chinese postzegels is in 2013 tijdens een veiling onder de hamer gegaan voor 6,9 miljoen Hongkong dollar. Dat hebben de veilingmeesters gemeld.

De postzegel ‘1897 Red Revenue Small One Dollar’ uit de Qing-dynastie, waarvan slechts 32 kopieën geregistreerd zijn, is “de meest zeldzame postzegel in China”, liet het veilinghuis Interasia Auctions destijds weten in een communiqué.

De postzegel is zo zeldzaam omdat de tekst op de zegel te klein is gedrukt. Een tweede versie moest daarom gedrukt worden.

De verkoop vond plaats tijdens een veiling van postzegels uit China, Hongkong en Azië. De verkoop duurde drie dagen bracht in totaal 71,9 miljoen Hong Kong dollar op.

“De filatelie bekleedt een bijzondere plaats in de Chinese cultuur, waarin zeldzame postzegels beschouwd worden als belangrijke iconen en schatten, net zoals kunstwerken”, aldus de directeur van het veilinghuis.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *